для старых юзеров
помнить
uk [ru]
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Москва газує Колесніченком

Москва газує Колесніченком
Німці відмовилися від знижок Газпрому. Точніше так. Газпром не дав знижку на газ німецькій компанії RWE, хоча був готовий це зробити за кількох умов, серед яких – німецька компанія мала відмовитися від реекспорту газу до України. При чому Газпром був готовий навіть компенсувати RWE втрати від розірвання угоди з нашою країною.
 
Трохи раніше скандально відомий російський депутат Костянтин Затулін заявив, що в Україні буде створений новий проросійський рух, метою якого буде об’єднання України Росії та Білорусі у стратегічній перспективі, і тиск на чинну українську владу уже зараз. Офіційно - «щоби Віктор Янукович повернувся до власних обіцянок», та аби «росіяни і російськомовні на Україні перейшли у контрнаступ проти «Свободи», яка діє в абсолютно безпроблемному полі і з якою влада не бореться». Російський депутат-імперець не уточнив хто саме увійде до цього нового руху, але ясно сказав кого там не буде – відомого нардепа-українофоба Колесніченка. Дихайте глибше – за «русофобію».
 
Над Вадимом Колесніченком взагалі останнім часом згущуються хмари. На круглому столі у Севастополі його звинуватили в «пониженні статусу російської мови». Наразі триває судова тяжба між Колесніченком і головою громадської організації «Російська громада України» Костянтином Шуровим, за низку критичних матеріалів про Колесніченка виданих бюлетенем організації про «імітацію діяльності з захисту прав співвітчизників». Що офіційні заяви Вадима Колесніченка розходяться з ділом і лишаються пустим роздмухуванням повітря, заявив голова постійної комісії з культури і спорту севастопольської міськради Володимир Демченко. Кримський «Народний трибунал» створений за участі колишнього президента Криму Юрія Мєшкова об’явив Колесніченка «ворогом російського народу» і прирік до «довічної ганьби».  І нарешті – вищеназваний Затулін розповідаючи про новий проросійський рух, заявив що Колесніченко його не очолить, оскільки: «він не сама рішаюча особа в Партії Регіонів і його там явно тримають у другому-третьому ряду… У цій ситуації йому складно проголошувати та проводити якісь речі, позаяк над ним тяжіє партійна дисципліна, тощо. А тут потрібні люди здатні іти до кінця у якихось питаннях».
 
Реакція самого Колесніченка на слова Затуліна не забарилася: «Я йому сказав, що я не бачу необхідності створювати якийсь-там рух, який буде впливати ПР. Це безглуздо і непотрібно. А діяти треба, створюючи громадську думку, яка буде давити, у переносному значенні цього слова на всі політичні сили. І я сказав йому, що створення політичних партій за етнічною ознакою безперспективно». Паніку Колесніченка можна зрозуміти. Очолювана ним Координаційна рада організацій російських співвітчизників займається розподіленням серед проросійських організації України грошей, що їх виділяє Москва – 85 млн доларів щорічно. А судячи з істерики яку нещодавно на своєму Фейсбуці влаштувало керівництво «борця з українським нацизмом» сайту «Глагол» - він ледве не закрився через нестачу фінансування, гроші Москви потрапляють де завгодно, але не до російських співвітчизників.
 
І Москву судячи з усього, така ситуація вже порядно дістала. Чому? А отут повертаємося до газової теми. Заступник голови Газпрому, генеральний директор компанії «Газпром експорт» Олександр Медведєв заявив, що зменшення ціни на газ для України можливе лише поза рамками контракту. Очевидно – ідеться про вступ України у Митний союз. Навіщо митний союз Росії? Для доступу до українських бізнес-активів – заводів-газет-пароплавів? Для простішого доступу до української ГТС? Для повернення України в лоно «Рускава міра»? Все це звісно має місце бути, але! Путін – це Газпром. А Газпром разом з Роснафтою – це 70% всього російського експорту і головний наповнювач бюджету Російської Федерації – країни де нині Путіна люблять уже не так віддано як років п’ять тому. А фокус полягає в тому, що Україна наразі – найбільший покупець російського газу, який до того ж платить за нього найвищу ціну в Європі. І Росія нині не в тій ситуації, аби такий ринок втрачати.
 
Росія щойно була змушена зменшити середньозважену ціну на газ, що його постачають Західній Європі у цьому році до 370-380 доларів за метр в кубі – інакше вона просто не здатна опиратися дешевому газу з Катару і Норвегії та погрозам розробки у Європі сланцевих родовищ. У той самий час відомий економіст, старшин науковий співробітник Peterson Institute for International Economics Андерс Аслунд в статті опубліковані агенцією Bloomberg навів нерадісні для росіян цифри. Капіталізація Газпрому впала з 369 млдр баксів у 2008 р. до 83 млрд нині і продовжує падати. Співвідношення ціни акцій до прибутку впало до «фатально низької позначки» 2,4. Доля Газпрому на європейському ринку впала до 34%.
 
Для видобутку газу Газпрому потрібно 11 млрд доларів на рік, натомість у 2011 р. капітальні розходи компанії сягнули 53 млрд, а у минулому році, на тлі падіння споживання у ЄС – 43,2 млрд. Аналітики не криючись говорять що 2/3 надмірних розходів – це корупція в середині компанії і в стосунках з російською владою, а решта – «марнотратні надмірні інвестиції», тобто вкладання грошей в різноманітні параної дальні проекти Кремля.
 
Все це в підсумку означає, що внесок Газпрому та нафтового сектору до бюджету Росії вже повільне зменшується і невдовзі впаде до межі за якою бюджет РФ буде змушений іти з простягнутою рукою до структур… які наразі не можуть знайти грошей для Кіпру і Греції. Вже згаданий Андерс Аслунд з цього приводу висловився неабияк влучно: «Становище Газпрому – питання серйозне не тільки тому що за капіталізацією це найбільша в Росії компанія, але тому що Путін – її істинний голова. Куди іде Газпром, туди ідуть і Росія і путінський уряд».
 
Аби не піти разом з Путіним і його урядом за адресою вказаною паном Аслундом, Газпром може зробити тільки одну річ – зберегти монополію на газовому ринку України, яка даватиме йому можливість компенсувати своє марнотратство коштом «дурних хохлів».
 
Шляхів тут два. Перший – таки домовитися з німцями та норвежцями і не дати Україні альтернативних джерел газу. Але тут «хатєлок» більше ніж реальних можливостей, RWE вже заявила що подальші перемовини з Газпромом вона продовжить у залі суду (один виграний суд вона в активі уже має), а припиняти продавати газ Україні компанія не збирається тому що по-перше їй це вигідно, а по-друге, це Європа, дитинко! Там не прийнято розривати контракт просто через те що «клієнт перебив ціною».
 
В середині України все набагато цікавіше. Хто б там чого не казав, але Кремль дає гроші своїй п’ятій колонні в Україні аж ніяк не для того, аби ті вирізали більше матрьошок та частіше співали «Калінки-малінки» та «Люлі-люлі». П’ята колона має конкретну і цілком практичну мету – просувати в Україні російські інтереси, а в разі не можливості – створювати політичну і соціальну напругу. Створення проросійської (і проти-ПРівської) організації на сході України може стати потужним ударом для офіційної Банкової. Якщо Росія справді відсуне від російського фінансування проросійських партії членів ПР і займеться їхньою організацією напряму, ПР залишиться одне з двох, або якось порозумітися з Кремлем, або діяти проти їхніх організацій такими ж методами, якими свого часу кандидати від ПР діяли у Донбасі проти комуністів – насиллям, залякуванням, вибухами та підпалами. Який варіант обере Банкова – гадаю скоро побачимо.
 
Але за будь-якого варіанту кремлівської перегазовки, Вадим Колесніченко швидше за все вилетить у трубу.
 
Дмитро Калинчук

© Дракон [11.06.2013] | Рейтинг: 48.0/74 | Просмотров: 6058

2 3 4 5 48.0/74
Комментарии

1 2   »
11.06.2013 16:44:49
Хороша стаття, позитивчік smile3
Аплодую Затуліну. Як справжній кремлівський русак, він навряд чи розуміє, що найстрашніший звір для українця - хохол. Правильно, гоніть в шию Колісніченка, а краще й Медведчука за компанію, присилайте сюди мордву з перекладачем - порозуміємся biggrin
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(26/26)

11.06.2013 18:04:08
Ух,як кацапьё мінусує,гаж зрозуміло..............дауннєцкіх....
За Україну,за пайку пацани.......
Последний раз редактировал медове 11.06.2013 18:08:03
Не согласен Согласен  Поддержка: 86%(18/21)

11.06.2013 18:46:09
Ой як жеж жалько Гадіка! Скільки не верещить та продається, а вже майже ніхто не бере, ще грошиків позбавляють, як жити? Ото як застаріла повія.crayblush2
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(19/19)

Ami

Ami
11.06.2013 19:04:48
Створення проросійської (і проти-ПРівської) організації на сході України може стати потужним ударом для офіційної Банкової
 
Может, но Росиюшка уже не в том положении, чтобы вкладывать большие средства в новый проект такого рода
Последний раз редактировал Ami 11.06.2013 19:06:18
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(14/14)

MVF

MVF
11.06.2013 20:40:33
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(9/9)

11.06.2013 20:40:49
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(9/9)

11.06.2013 21:37:56
Статья хороша... И народ радостно потирает руки: ага, Рашка вот-вот нае..  навернётся. Не надейтесь, шановнэ панство! России англо-саксонские жиды давно крах предсказывали. Пожалуй, еще с 18 века. Потом эСэСэСеРу. И ждали крах вот-вот. А всё никак!  И делали максимум для этого краха, и делают поныне. Потому как слабыми странами руководить-то полегче. Вон "арабскую весну" провели - и делают теперича там шо хошь...
   А вы - "ура" автору. По-хорошему, так с Россией объединяться бы надо, как объединилась Европа. Но, конечно, выборочно и осмотрительно, блюдя свой интерес. Укрепляя и себя, и Россию. А пока бойки с фирташами, миллерами и путинами укрепляют только свой личный бюджет.
  Эх, сейчас мне за "жидов"... Но ведь правда! biggrin
Последний раз редактировал ВВ 11.06.2013 21:39:32
Не согласен Согласен  Поддержка: 9%(3/35)

11.06.2013 22:01:36
ВВ 11.06.2013 21:37:56
России англо-саксонские жиды давно крах предсказывали. Пожалуй, еще с 18 века. Потом эСэСэСеРу. И ждали крах вот-вот. А всё никак! 
Как это - НИКАК? Shock
в 17 году навернулась Российская Империя.............
в 91 году гаплык пришел СССРу..................
Не согласен Согласен  Поддержка: 92%(23/25)

11.06.2013 22:01:49
Без комментария - жаль потраченного времени.
Не согласен Согласен  Поддержка: 5%(1/21)

11.06.2013 22:14:05
Антифриз 11.06.2013 22:01:36
в 17 году навернулась Российская Империя
Ну, не очень-то и навернулась, если обосравшиеся англосаксонцы интервенцию затеяли, потом экономический и политический игнор. А 91 года они ждали еще 70 лет "со дня на день".  Ну да, дождались. Вот теперь бы еще больше развалить - и будет им щастя.
   Россия себя еще покажет. Коли уродов от кормушки отгонит i55
Не согласен Согласен  Поддержка: 10%(2/20)

11.06.2013 22:16:28
Виталик 11.06.2013 22:01:49
Без комментария - жаль потраченного времени
почему? Мысль об Уркаине как о крупнейшем российском газовом рынке - вполне здравая. И терять такой рынок - тоже очень глупо. Это вполне объясняет российский азарт по вовлечению Уркаины в союзы и братства )
Последний раз редактировал ВВ 11.06.2013 22:16:44
Не согласен Согласен  Поддержка: 62%(8/13)

11.06.2013 22:22:27
ВВ 11.06.2013 22:14:05
  Россия себя еще покажет. Коли уродов от кормушки отгонит
Как провинция Китая - может и покажет) А как самостоятельный субъект международных отношений - нет. Московия скукоживается до своих исторических границ образца 14-15-го веков.  ДВ сам по себе, его интересуют только Тихоокеанские партнеры, Сибирь уже надоело кормить Москву, а Кавказ делает вид, что лоялен, но только днем и только за деньги. За очень большие деньги. Например дань одной только Чечне превышает затраты на детскую медицину во всей РФ. А есть еще Ингушетия, Дагестан и т.д.
Последний раз редактировал Капітан Немо 11.06.2013 22:23:04
Не согласен Согласен  Поддержка: 88%(21/24)

11.06.2013 22:30:57
ВВ 11.06.2013 22:14:05
обосравшиеся англосаксонцы интервенцию затеяли, потом экономический и политический игнор.
Дык интервенцию то затеяли шоб ИМПЕРИЮ восстановить то. Кто ж долги то одавать будет? Там только за ж\д концесссию столько бабла Рассеюшка вернуть должна была - мама не горюй (а Володька их всех нах послал).....
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(16/16)

11.06.2013 22:40:23
Хорошая статья, впрочем как и все статьи этого автора - мне нравится 5
 
Бредни некоторых икспердов что паРаша вот-вот "встанет таки с колен" - даже комментировать лень. Страна, вся экономика которой держится на прожирании собственных природных ресурсов - никогда не будет чем-то большим, чем сырьевой придаток развитых стран. Даже если у нее есть ржавые ракеты, не летающие самолеты и прочий милитари-мусор. Можно надувать щеки и трубить о "вяликай Расее"... да только кто в эту муйню поверит.
Не согласен Согласен  Поддержка: 83%(15/18)

11.06.2013 22:43:12
Ami 11.06.2013 19:04:48
жет, но Росиюшка уже не в том положении, чтобы вкладывать большие средства в новый проект такого рода
ви страшно гонітє, на ключовому фронті в Сирії полний успєх - совмєстна операція з Іраном призвела до повного розгрому опизиції на півдні, а навіть один день реальної війни це бєшені бабки...
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/11)

12.06.2013 00:07:27
Тузик_Киевлянски 11.06.2013 22:40:23
Даже если у нее есть ржавые ракеты, не летающие самолеты и прочий милитари-мусор
по поводу нє лєтающіх ракет - раша счас намба ван по запускам цивільной і прочєй продукції в космос... так що "дєвайс" вони можуть даставить в любу точку шаріка і на гражданском носітєлє
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/11)

12.06.2013 00:10:56
Тузик_Киевлянски 11.06.2013 22:40:23
Можно надувать щеки и трубить о "вяликай Расее"... да только кто в эту муйню поверит.
ну не знаю як насчет вєлікой, але на рухонок ужос нах ужасной імперії з капітолійських пагорбів мало не слишно прямо таки громогласні зойки. І не забувайте за мєтким визначенням одного класного мериканського парня - Russia is Enemy #1 і якось так случілось що імєнно цей парєнь програв вибори президентаsmile3
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/10)

12.06.2013 00:14:29
ВВ 11.06.2013 21:37:56
По-хорошему, так с Россией объединяться бы надо, как объединилась Европа. Но, конечно, выборочно и осмотрительно, блюдя свой интерес. Укрепляя и себя, и Россию
Ти дебіл?
В 1654 року об'єдналися. І що, українці від цього виграли?
Послали б паРашку ще тоді в жопу, не було б ні Петербургу на українських кістках, ні Валуєвського указу, ні Голодомору.
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(20/20)

12.06.2013 00:16:59
ВВ 11.06.2013 22:14:05
обосравшиеся англосаксонцы интервенцию затеяли, потом экономический и политический игнор.
ВВ 11.06.2013 22:14:05
Россия себя еще покажет. Коли уродов от кормушки отгонит
М-дя, я таки мав рацію, ти дебіл.
Про інтервенцію детальніше. Я весь увага.
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(13/13)

12.06.2013 00:17:47
Автору 5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(10/10)

1 2   »


Загрузка...


programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Пожалуйста, войдите с помощью
Facebook-login