для старых юзеров
помнить
uk [ru]
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Напакращіли

Напакращіли
Регіоналам треба «подякувати», їхніми стараннями трансформації зазнали не тільки громадська думка та соціальна ситуація в країні, але й українська мова. Днями побачив рекламне оголошення «Ми покращили свій сервіс» і подумалося: «Боже, невже все так погано?» Нічого не поробиш – слова «проФФесор», «тому що…», «стабільність», «професіонали» надовго втратили для нас своє первинне значення.
 
Регіонали завжди пишалися іміджем «міцних господарників» та «обачливих хазяїв». Нині цей імідж тріщить по швах. Журнал Forbes назвав економіку України одною з п’яти найгірших в світі. Прем’єр Азаров не змигнувши оком на  це заявив: «Чи вважаю я правильною політику, яку проводить уряд? Так, я вважаю її правильною. Звісно, щось ми не зуміли зробити, щось пішло не так, як треба було. Без цього не буває. Але в цілому, ми зі своїм завданням справилися. Нам є що сказати людям».
 
Що ж може уряд сказати людям? На це питання холодно і безсторонньо відповідає Державний комітет статистики – головний оплот свободи слова в Україні. В обєктивності його даних сумніватися не варто. Статистичну інформацію використовує аж надто багато державних, промислових та бізнес-установ, тому фальсифікувати її завжди собі дорожче. І за Сталіна, і у сучасній Росії статистику не фальсифікують – її засекречують. Народу інформацію видають, але не всю, і пересичену «наклепами у вигляді версій», а люди серйозні користуються закритими цифрами. У нас статистику на щастя ще ніхто не секретить, плюс, дані Держкомстату регулярно проходять аудит МВФ. Що ж каже нам головне статистичне управління країни?
 
А каже воно що Україна коливається на межі рецесії – процесу падіння виробництва і національного доходу. Реальний ВВП за 2012 р. проти року 2011-го зріс аж на 0,2% проти запланованого у бюджеті показника у 3,9%. Тобто – рівень зростання ВВП виявився нижчим за офіційний рівень інфляції. Минулого року, коли подібні процеси (зростання ВВП на рівні 1-2%) відбулися у низці країн ЄС це було названо «технічною рецесією». У нас це називається «стабільним розвитком». Питання в термінах.
 
Якщо подивитися на ситуацію безпосередньо у виробничих сферах, то стає очевидно, що насувається на нас повномірна криза національної економіки. Вже зараз падіння виробництва спостерігається по всіх чотирьох галузях української економіки – промисловості, сільському господарстві, будівництві та транспорті.
 
У промисловості падіння виробництва склало 1,8%. Цифра наче й невелика, якщо забути, що в попередні роки промисловість стабільно закривала рік зі зростання у 7-11%. Вельми цікаво виглядає структура зростань і падінь української промисловості. В плюси по підсумках року вийшли: видобуток паливно-енергетичних копалин (+3,5%), цилюлозно-паперове виробництво та видавнича діяльність (+4,5%), хімічне виробництво (+8,1%), виробництво гумових і пластмасових виробів (3,3%), виробництво електроенергії (3%). І мінуси ж залізли: виробництво щкіри й виробів з неї (-16,4%), виробництво коксу та продуктів нафтопереробки (-26,4%), машинобудування (-6%), металургія (-5,2%). Не вражає? Тоді нагадаю що протягом останніх десяти років саме продукція металургії була головною позицію українського експорту – більше 30%.
 
Причина падіння металургійного виробництва цілком очевидні – немає попиту. Економічна криза, що бушує у Європі та іпотечна криза у Китаї, згорнули цілу низку будівельних проектів – головного споживача українського металу. Ситуацію псує також той факт, що свій метал Україна продає не по довгострокових контрактах, а через спотовий ринок – тобто не виробляє продукцію певного обсягу під якийсь стабільний проект, а виносить свою продукцію на світовий базар – чи купить хто? Укладати довгострокові контракти з українськими виробниками не ризикують навіть китайці (не те що Європа). Причина проста – вони не певні що наші металурги їх не кинуть.
 
Чинна влада шкодить сама собі. Створивши корумповану модель економіки, вона сама відсікає себе від набагато більш прибуткових гравців ринку, яким металу треба багато і довго. Але й без судової корупції наші олігархи не можуть – розуміють що інакше на лаві підсудних вони опиняться одними з перших.
 
Падіння виробництва у сільському господарстві на 4,5% має два чинники – природний і штучний. Зменшення урожаю цього року було прогнозоване – врожай минулого року учасниками ринку був оцінений як рекордний, а падіння після рекорду – річ природна. Але не природою єдиною… Про махінації уряду з квотами на експорт збіжжя за кордон, не писав ще хіба що лінивий. Чутки про введення квот на ринку гуляли ще влітку. Нарешті у листопаді урядовці таки нарвалися – відмовитися від українського зерна погрозив Єгипет, один з найбільших його покупців. Як ви гадаєте, дуже цікаво аграріям напружуватися на своїх полях, аби згодовувати зерно свиням, чи продавати якомусь «Хлібінвестбуду» за встановленою ним ціною?
 
ЄВРО-2012 яким так хвалиться нинішня влада українську будівничу галузь не врятувало – обсяги її виробництва бабахнулися аж на 15,8%. Цей результат досягнуто головним чином завдяки будівництву будівель і споруд (-14,7%), а серед нього найбільше падіння сталося в будівництві мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітену – на 35,5%. Тобто – саме там де головне фінансування здійснює держава. Ще одне досягнення українських будівельників по підсумках 2012 р. – на 27,6% зменшилося будівництво доріг та аеродромів. Аби переконатися в останньому – достатньо вийти на будь-яку трасу.
 
Певно, саме зменшення будівництва (і ремонту) доріг стало одним з побічних факторів, які навіть за умови проведення в Україні ЄВРО-2012 призвели до зменшення на 7,6% вантажообороту підприємств транспорту. Але – не єдиним. Структура вантажообороту показує що найбільше падіння в перевезеннях відбулося в сегменті водного та трубопровідного транспорту (-21,4% та -17,3% відповідно). З другим результатом все зрозуміло – у Газпрому впали продажі газу в Європі. А водний транспорт, це в першу чергу баржі з рудою, вугільні балкери і судна з готовою металургійною продукцією. А експорт металу за кордон впав від $ 20,2 млрд у 2011 р. році до $ 17,56 млрд у 2012-му.
 
Відсутність роботи у людей спонукає їх економити на всьому – у тому числі й на транспорті. Тому й не дивно що пасажиропотік у 2012 р. впав на 1,2%, найбільше падіння – знову таки у водному транспорті (- 7,2%). В період скрут з роботою, стає не до круїзних лайнерів. А те що скрути з роботою у наших громадян – таки реальність, підтверджує той самий Держкомстат. Минулого року кількість безробітних в Україні збільшилася на 5%.
 
А тепер прошу порівняти наведені результати з індексами двох вельми цікавих років.
 
                                       2008 р.            2009 р.
Промисловість                   - 3,1%           -21,9%
Сільське господарство + 17,5%             +0,1%
Будівництво                       -16%                  -48,2%
Транспорт                       -0,2%                  -22,5%
 
Вам не здається що результати минулого року упевнено наближаються до результатів української економіки часів світової економічної кризи? Різниця тільки в тому, що тоді криза була світова, тож оминути її не зміг ніхто. І ще – в тому що тоді з прем’єра Тимошенко за ті результати, Партія Регіонів дрібну стружку знімала. Нині ж видавши нічим не кращий результат вони переконують нас у тому що «у Багдаді все спокійно».
 
А сумно все це, насправді. На зовнішні фактори що могли б позитивно вплинути на економіку України сподіватися марно. Кризові процеси у ЄС нікуди не діваються – рецесія там лише посилюється. Плюс – днями світова мережа «порадувала» що США починає масштабне скорочення соціальних та військових розходів. З чим усіх нас вітаю.
 
Секрет боротьби з кризою відомий ще з часів Рузвельта. Імпорт – до мінімуму, все що може вироблятися у себе – мусить вироблятися. Аби втримати зростання безробіття треба будувати шляхи, мости, залізниці… Щоправда методи Рузвельта і корупція – речі несумісні. Поки ж регіонали нам демонструють перебільшення імпорту товарів на експортом у $ 13,8 млрд та падіння у всіх галузях економіки, чого не було навіть у 2009-му.
 
І повну неспроможність «міцних господарників» виправити цю ситуацію.
 
Дмитро Калинчук

© Дракон [03.03.2013] | Рейтинг: 47.7/70 | Просмотров: 6831

2 3 4 5 47.7/70
Комментарии

1 2 3   »
03.03.2013 17:42:53
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(12/12)

03.03.2013 17:50:20
Та роздати лопати "крєпкім хазяйствєннікам", і нехай господарюють асабіста. biggrin
Последний раз редактировал nonemployee 03.03.2013 17:50:42
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(19/19)

MVF

MVF
03.03.2013 18:10:03
nonemployee 03.03.2013 17:50:20
Та роздати лопати "крєпкім хазяйствєннікам", і нехай господарюють асабіста. Yes
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 93%(13/14)

03.03.2013 18:17:45
Хороша репліка про мову. Грунтовний аналіз економічної ситуації - і в держкомстат не ходи...5
Последний раз редактировал prokop14 03.03.2013 18:18:12
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(15/15)

03.03.2013 18:21:19
Що хорошого можуть зробити для держави кримінальники і казнокради? Звісно, нічого. Крім шкоди, хаосу і злидарства.
А на повагу чи неповагу з боку європ і америк їм начхати.
Тільки ідіоти могли на щось надіятися, голосуючи за цих виродків. І тільки кінчена падлюка може сказати про них щось хороше.
Не согласен Согласен  Поддержка: 95%(21/22)

03.03.2013 18:34:37
   Я, собственно, согласен, шо полная жопа... Но вот цифры...
 
        Раз несколько десятков пытался найти в нете интересующую меня цифру. На сайте госкомстата есть даже ссылка и телефон, где можно получить цифру платно. Звонил. Покупал. Херня...
 
   Никто у нас ничего не считает, все цифры с потолка. Никакой точной информации в цифрах в инете найти невозможно, все туфта. Нет в Украине ведомства, которое могло бы предоставить правдивую цифру...
 
   Кто не пробовал, попробуйте, задайте вопрос, и получите штук тридцать совершенно разных цифр...
 
      Как - то Сталин перепись народа производил. И по результатам поставил к стенке кучу врагов народа, которые неправильно считали. Неблагодарное это дело - правильно считать...
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(21/21)

03.03.2013 18:55:03
Единственная работа,  которую профффесссионалы умеют делать это отобрать, жизнь их научила только этому.
Поэтому и получается, что поступления в бюджет от всего Металлопрома такие же как и от физлиц предпринимателей!? Металл производится, продается... работает в отрасли 350-400 тыс чел. Доля в ВВП 30-35%, а где отчисления в бюджет сопоставимые с объемом производства? Отбираем и воруем, средняя зарплата отрасли 4 тыс грн, в 10 раз ниже чем в Польше,  а прибыль остается в офшорах...pardon  
Последний раз редактировал Sumerky 03.03.2013 18:55:53
Не согласен Согласен  Поддержка: 93%(14/15)

03.03.2013 19:12:03
ExcellentlyПереконливий аналіз стану економіки.
Зауважу - на харківських ринках "селяни" торгують свининою з Бразилії та говядиною з Аргентини, купленою на оптових базах  на Польовій та біля метро Жукова. Так що годувати непроданим збіжжям  будемо не наших  свиней, а бразильських, якщо вони згодяться.
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(12/12)

03.03.2013 19:17:31
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(6/6)

03.03.2013 19:30:06
Относительно цифр — кто его знает...
Когда-то я готовил издание с годовыми отчетами по министерствам Украины, не один год, еще при премьерстве Тимошенко.
Как правило эти отчеты на 98% передирались в цифрах и словах с отчета предыдущего года.
У них это НОРМА и обычная штатная ситуация, как потом выяснилось.
Не согласен Согласен  Поддержка: 20%(1/5)

03.03.2013 19:43:01
PiligrimK 03.03.2013 18:21:19
Тільки ідіоти могли на щось надіятися, голосуючи за цих виродків.
А как назвать тех, кто просился к ним в коалицию?
Мороз, Тимошенко...
Не согласен Согласен  Поддержка: 9%(1/11)

03.03.2013 19:51:50

Петрович 03.03.2013 19:12:03
Зауважу - на харківських ринках "селяни" торгують свининою з Бразилії

   biggrin
 
  Но то еще не полный маразм...
 
        Ну, все знают, ездют. По селам вдоль дороги селяне предлагают картошечку - огурчики - помидорчики... Типа только с грядки. И китайский часнок...  rofl
 
      Все в таких знакомых банановых ящиках... biggrin
 
   Кто хочет хрумкать качественную овощ в сезон. Заезжаю в ближайший садовый кооператив. Еду, щелкаю мордой по сторонам, у кого чего выросло. И покупаю действительно, на моих глазах, сорванные огурчики - помидорчики... Без весов и без торга... И молодой часнычок выдернутый с грядки... А на рынках - полное фуфло китайское - турецкое - польское... Как и у меня в магазинах... biggrin
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(11/11)

03.03.2013 19:54:24
Бандитам тюрьмы? 03.03.2013 19:30:06
Когда-то я готовил издание с годовыми отчетами по министерствам Украины, не один год,
Слава богу, що не сам звіт....
Як жизня, чудо?
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(6/6)

03.03.2013 19:56:50

Бандитам тюрьмы? 03.03.2013 19:30:06
Бандитам тюрьмы?

   Русранчєская Засраня просто вбила своїм новим аватаром...
 
       Я осліпльон і поражон... suicide_fool-edit
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(13/13)

03.03.2013 20:00:54
    Та шо ж такое?!!
 
         Тока пост запостил, а Сраня аватару сменил!!! ac
 
   Вот ведь фуфел...  
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(9/9)

03.03.2013 20:03:23
5
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(4/4)

03.03.2013 20:04:22
Секрет боротьби з кризою відомий ще з часів Рузвельта.Сначала моделируется проблема, потом моделируются варианты ее решения. "А был ли мальчик?"(Клим Самгин). Что это за монстр такой, что все должны играть по его правилам? Что это за бабайка такая?  А может байка? Очень выгодная, с беспределом, сокращениями рабочих мест, с обнищанием народов, с закручиванием гаек и тп.
Не согласен Согласен  Поддержка: 33%(1/3)

03.03.2013 20:05:48
PiligrimK 03.03.2013 19:54:24
Як жизня, чудо?
Чудесно...
Особенно когда полстраны поклоняется урке, а другая половина — брехухе.
А все вместе — делают аборты.
Не согласен Согласен  Поддержка: 14%(2/14)

03.03.2013 20:06:53

Бандитам тюрьмы? 03.03.2013 20:03:51
278385 Бідний Мрачний.... Бандитотюрьми безпрєдєльнічаєт!! biggrin  Абнаглєл...
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(4/4)

03.03.2013 20:09:11

Бандитам тюрьмы? 03.03.2013 20:05:48
полстраны поклоняется урке, а другая половина — брехухе.
А все вместе — делают аборты.
Вужжоснах...
Уявив собі картину: сорок мільонів людей, серед яких третина чоловіків, третина жінок, а інші старі та діти, - "дєлают аборти". Всє вмєстє!  shok
Не согласен Согласен  Поддержка: 100%(13/13)

1 2 3   »


Загрузка...


programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Пожалуйста, войдите с помощью
Facebook-login