для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru

"Всенародний рух проти влади здатна очолити тільки Юля"


Колишній народний депутат Олександр Задорожній: "Для Януковича випустити Тимошенко означає стати могильником самому собі. Не випустити — теж кінець. Цієї помилки не виправити. Вона їх і поховає"
 
— У нас є тільки одна проблема — влада. Вона відірвалася від людей, не враховує їхніх настроїв та фактично встановлює окупаційний режим. Будь-які її дії сьогодні дратують українців. Таке враження, що це не влада, а чортзна-що, — говорить юрист, колишній народний депутат 51-річний Олександр Задорожній.
Його офіс займає квартиру в 5-поверхівці за 100 м від Верховної Ради.
— У будинку третій рік ремонт, — Олександр Вікторович показує на стелю вітальні. — Ігор Рибаков (нардеп, екс-"бютівець". — "ГПУ") хотів тут бізнес-центр зробити. Але я свою квартиру не продав, то не вийшло.
На кухні варить каву. Запрошує до кабінету. В кутку на поличках стоять індійські статуетки, терези та невелика модель нафтовидобувної помпи. Вгорі картина із Юлією Тимошенко.
— Янукович дістав українців на шість років швидше, ніж Кучма, — продовжує Задорожній. Сідає на світлий шкіряний диван. Говорить українською, але часом вставляє фрази російською. — Наприкінці другого року його правління ми переконані, що цей авторитарний режим погано скінчить. Суспільство втомилося від декларованих реформ, які в нас тривають 20 років. Реформували всі — Кравчук, Кучма, Ющенко, тепер Янукович. Але позитиву не відчуваємо. Ситуація погіршується незалежно від заявлених цілей. Хоч би скільки говорили "халва", солодше в роті не стане.
Усе зроблене відповідає інтересам тільки купки олігархів, які прийшли до влади.
 
У Януковича ще є три роки президентства. Він може змінити ситуацію?
 
— Янукович припустився двох стратегічних помилок. По-перше, скасував конституційну реформу, повернувшись до президентсько-парламентської моделі устрою держави. Тим самим він сконцентрував на собі всю відповідальність і всю критику. До того ж це супроводжується реальним звуженням демократичних процесів та передачею управління державою представникам одного територіального угруповання. Але ж, при всій повазі, Донбас — це ще не вся Україна. Все це звузило соціальну базу підтримки влади. Зараз незаангажовані соціологічні дослідження свідчать, що її підтримують менше ніж 14 відсотків населення.
По-друге, Янукович посадив Тимошенко. Ув'язнили не просто чиновника, а людину, яка посіла друге місце на президентських виборах із різницею в 3 відсотки. Хіба ті 45 відсотків людей, які проголосували за неї, підтримують зараз Януковича? Ні. Він налаштував їх проти влади ще більше.
 
Чому Янукович пішов на ув'язнення Тимошенко?
 
— Здається, початком переслідувань стали його особисті образи. Але що далі, то більше влада ставала заручницею власних дій. Такий собі цуґцванґ (шахова позиція, коли будь-який хід лише погіршує ситуацію. — "ГПУ"). Усе, що було проти влади, сконцентрувала на собі Тимошенко. Для неї це непогано, але владі — невигідно. Для них хай на наступні президентські вибори від опозиції буде хто завгодно, навіть Яценюк, тільки не вона.
Влада стала заручницею процесу із екс-прем'єром. Як і всі ми. Бо Європа пригрозила санкціями. Як тільки Тимошенко посадили, багатьом українцям повернули паспорти в консульствах — відмовили у візах. За тиждень ситуація виправилася, але тоді реакція на Януковича стала і реакцією на українців.
 
Влада може виправити помилку з Тимошенко?
 
— Випустити її, для Януковича означає стати могильником самому собі. Не випустити — теж кінець. Цієї помилки не виправити. Вона їх і поховає.
Питання звільнення Тимошенко вирішить Європейський суд із прав людини швидко і ефективно. 22 березня — остаточний термін відповіді уряду України на уточнювальні запитання суду. Плюс кілька днів, розгляд справи в суді і все. Рішення буде на користь Тимошенко. Сумнівів ніхто не має. Питання: що далі? Не думаю, що влада відмовиться виконати рішення Європейського суду.
 
Проти екс-прем'єра є й інші кримінальні справи.
 
— Там теж не дурні сидять. Європейський суд неодноразово доводив, що керується не тільки текстом, а й духом Європейської конвенції з прав людини. Він вирішуватиме питання Тимошенко в цілому — всі справи будуть об'єднані.
 
Соціального вибуху цього року варто чекати?
 
— Наші предки на генетичному рівні передали нам небажання заводити країну в смуту. На відміну від росіян, ми не братимемося до зброї. Ми цивілізованіші.
Що робити далі? На це запитання має відповісти опозиція. Але зараз владі допомагають недолугість опозиції та ув'язнення Тимошенко.
 
Чи здатна екс-прем'єр із-за ґрат керувати опозицією?
 
— Це дуже важко, практично неможливо. Але якщо йдеться про моральне лідерство, про перспективу повалення режиму — іншої людини нема. Всенародний рух проти влади здатна очолити тільки Юля.

Які головні проблеми опозиції?

 
— Вона розгублена. У неї відсутня позитивна програма дій. Навіть якщо вона й написана, то чи сприймає її суспільство? Чи має опозиція програми з освіти, медицини, земельного питання? Хіба що впевнена в потребі мораторію на продаж землі. То це колись соціалісти придумали. Що далі? Зрозуміло, без ринку землі нічого не буде. Боїтеся, що її скуплять за безцінь, то вносьте законопроекти. Одна справа базікати, інша — зробити.
 
Ви довго працювали з Тимошенко. Як її охарактеризуєте?
 
— Наполеглива. Здатна працювати довго без перерви. Уміє слухати заперечення.
 
Нові лідери можуть з'явитися найближчим часом?
 
— Ні. Специфіка українців — ми хочемо, щоби був хтось новий, але дуже добре знаний.
 
Як тоді політикуму оновлюватися?
 
— Це треба пережити поколіннями.
 
Опозиція здатна до об'єднання? І чи потрібне воно?
 
— Я не беру участі в цих перемовинах. Сама ідея конструктивної опозиції мені не подобається. З ким конструктивно співпрацювати? Конструктивно в чому? В розкраданні держави? Конструктивно співпрацювати з продажу останніх обленерго Ахметову? Так він і без нас це робить. Якщо ти береш участь у перегонах із пацюками, ти сам — пацюк.
 
Як ставитеся до створення Конституційної асамблеї?
 
— Це дурниця. У чому її позитивна програма? Перенести вибори президента у парламент? Це було. Я розробив той законопроект 2003-го.
Створення Конституційної асамблеї та її реанімація останніми днями — це спроба відволікти увагу суспільства від внесення змін до виборчого законодавства. Чинний закон про вибори не відповідає інтересам влади. З ним вона не матиме того впливу на парламент, що є тепер. Отак "перехитрили" всіх.
 
Gazeta.ua
[11.02.2012 10:09:52] | Переглядів: 1371

Коментарі

11.02.2012 11:14:40
Приятно, что бывший Кучмовский представитель в Раде, признаёт собственные ошибки и верит, что Тимошенко не вм=иновна, и что Конституционная аванюра старпёра Кравчука лишь "дымовая завеса", приятно удивлён, ведь он в своё время был ярым оппонентом  Юли, как и Кужель, кк и Суслов, но поработав с ней поменял мнение, а это много стоит.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(12/12)



11.02.2012 11:15:23
Чи здатна екс-прем'єр із-за ґрат керувати опозицією?
 
— Це дуже важко, практично неможливо. Але якщо йдеться про моральне лідерство, про перспективу повалення режиму — іншої людини нема. Всенародний рух проти влади здатна очолити тільки Юля.

"Не сотвори себе кумира"!!!
 
По этому всё это бредятина на счёт "только Юля". НАРОД, вот кто сметёт этот беспредел.
Не згоден Згоден  Підтримка: 9%(1/11)



11.02.2012 18:14:13
aliy 66 11.02.2012 11:14:40
ведь он в своё время был ярым оппонентом  Юли
Когда это, напомните? Когда еще Кучму представлял? Задорожний был советником Юли во время её последнего премьерства, с тех пор ни к кому вроде не примыкал.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)





programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook